Ferforje Bahçe Kapısı

Ferforje Bahçe Kapısı Görselleri; Web sitemiz, firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu başlıca çalışmalarımızın küçük bir kısmını ve örnek oluşturması bakımından yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz sürgülü, kanatlı ferforje bahçe kapısı görsellerini içermektedir.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Ferforje Bahçe Kapı

Ferforje Bahçe kapıları, anıtsal nitelikleriyle görkeminin ve ihtişamın başlıca simgesidir. Şüphesiz pek çoğumuzun en çok dikkatini çeken yerlerden biri de güçlü, güvenli ve heybetli bir görünüme sahip demir kapılardır.

Ancak demirden yapılmış bahçe kapılarının herhangi bir tarz ve karaktere sahip olmayan pek çok kötü örnekleri de maalesef ki mevcuttur. Fakat oysa ki iyi bir zanaatlar için kapı hünerini göstereceği başlıca bir fırsat alanıdır.

Ferforje Bahçe Kapısı Modelleri

Demir işlerinin mimari süslemede yer alması ile birlikte, ferforje bahçe kapılarının modellerinde kullanılan teknikler ve figürler son derece ilgi çekici sanat eserleri meydana çıkarmıştır. Sade, modern, klasik, art deco veya art nouveau gibi pek çok tarz ve model seçeneği mevcuttur. Bahçe kapısının iki yanında, kapının tarzına uygun ferforje motifleriyle, üzerinde fenerler bulunan sütunlar ve sütunları birbirine bağlayan yine dekoratif bir saçaklık ve kapı tacı ve ya sahibini simgeleyen logo da bulunabilir.

Ferforje Bahçe Kapısı Fiyatları

Ferforje fiyatını belirleyen başlıca unsurlar müşterinin özel talepleri , kullanılan malzeme ve sonuç olarak harcanan emek ve mesaidir. Bu sebeple siz kıymetli müşterilerimizi atölyemizde ağırlamak, gerçekçi bir fiyat çalışması yapmak ve makul oranda buluşmak için yeterli olacaktır.

Sosyo-ekonomik olarak üst bir sınıfa hitap eden ferforje, estetik olarak özgün formları ve modelleri ile dikkat çeker. Ancak sade tasarımlar, işçilik açısından kolay üretilebilir form ve modeller, uygun fiyat seçenekleri oluşturmaya imkan sağlar.

Sürgülü Bahçe Kapıları

Ferforje bahçe kapısı, dekoratif demirden üretilmiş, sürgülü, veya kanatlı türleri olan güvenli, sağlam ve estetik mimari ögelerdir.

Villa, malikâne gibi konutlarda dövme demirden, el işçiliği ile yapılan yana kayar, sürgülü, raylı ve kanatlı ferforje bahçe kapılarının yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

*Ferforje bahçe kapısı fiyatları,

*Yana kayar demir kapı fiyatı,

*İhtişamlı ve prestijli sürgülü bahçe kapıları,

*En güzel Demir Bahçe kapısı modeli,

*En sağlam bahçe giriş kapıları,

*Görkemli demir kapılar,

*Profil bahçe kapısı çeşitleri,

*Garaj kapıları,

*Yaya giriş kapıları,

*Özel tasarım villa kapıları,

*Dövme demir sağlam ve estetik raylı kapı seçenekleri,

*Sürgülü bahçe kapı sistemleri

No items were found matching your selection.

Ferforje Bahçe Kapısı model ve malzeme seçimi

Ferforje Bahçe Kapısı

Her eşya da olduğu gibi kapılarda da kullanılan malzeme ve işçilik kalitesine göre kapı fiyatları değişkenlik gösterir. Malzeme seçimi, boyutları ve modeli, kapının estetik görüntüsünü de etkileyen unsurlar arasındadır. Bahçe Kapısı için en çok tercih edilen malzeme dövme demir ferforjedir. Kapı türü ve tasarımına göre sadece demir kullanılabileceği gibi cam, ahşap ve farklı metaller ile kombin yapılarak da tasarım daha estetik hale getirilebilir.

Versay Sarayının Dünyaca Ünlü Altın Rengi Demir Bahçe Kapısı

Ferforje Bahçe Kapısı

Sun King, Louis XIV’in sarayı Versailles’e yaklaşın ve ihtişamın huzurunda olmaya hazırlanın. Geniş binanın tüm topluluğu, girişi, devlet odaları ve bahçeleri, hükümdarın ihtişamını pekiştirmek için dikkatlice planlandı.

Bu çalışma  1660′ ile 1680′ yılları arasında inşa edilen bu büyük girişimdi. Kralın sanat ekibinin yönetiminde binlerce zanaatkarı içeriyordu. Mimar Louis Le Vau, ressam, Charles Le Brun ve peyzaj tasarımcısı Andre Le Notre. Versailles’a gelen ziyaretçiler için ilk görüş çok önemliydi. Place d’Armes’e açılan ana kapıda sona eren üç geniş caddede sarayın girişiydi.

 Bu ön avlunun ötesinde, Kralın Altın Kapısı ve Onur Mahkemesi bulunur. Bu yaldızlı kapılar dizisi tüm konukları giriş için hazırladı.  Yüksek ve güçlü elçiler ya da daha az yüce statüde olanlar için bir kralın huzuruna girmek için gerçekten heyecan vericiydi. Demir işçiliğinin tüm hünerleri, eşsiz güzellik, asalet ve ihtişamlı bir giriş yaratmaya adanmıştır.

 

Altın Kapı, kralın o kadar güçlü bir sembolü haline geldi ki, Fransız Devrimi sırasında yıkıldı. Ve sadece 2008/2009’da restore edildi. Bu yaldızlı ferforje kapı, 2016 sonbaharında yayınlanacak olan tarihi kurgu romanıma ilham verdi.

Ferforje bina kapısı modellerimize linke tıklayarak ulaşabilirsiniz

Firmamıza ait diğer web sitesini incelemek için linke tıklayınız