Ferforje Balkon Korkuluğu

Ferforje Balkon Korkuluğu dekoratif demirden üretilmiş, güvenli, sağlam ve estetik mimari ögelerdir. Ferforje balkon korkulukları cephe mimarisinin en zengin seçenekler içeren parçalarıdır.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Villa, malikâne gibi konutlarda, otellerde dövme demirden, el işçiliği ile yapılan balkon korkuluklarında yaygın olarak ferforje kullanıldığı görülmektedir.

Sıkça karşılaştığımız tarihi yapılardaki balkon korkuluklarının önemli bir kısmı dövme demirden mal edilmiştir. Balkon korkulukların ferforje kullanımı cepheleri hareketlendirmiş ve zenginleştirmiştir.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Ferforje Balkon korkuluğu için demir kullanımı

Demirci ustaları zanaatkârlıklarını balkon korkuluklarında sergileme imkânı bulmuştur. Ferforje balkon korkulukları, çiçek, yaprak gibi bitkisel desenleri ve s-c kıvrımlı motifleri çekiçle biçimlendirilmesinden sonra birbirine perçinlenmesiyle demir işçiliğinin eşsiz kompozisyonlarını oluştururlar.

Ancak demirden yapılmış balkon korkuluklarının herhangi bir tarz ve karaktere sahip olmayan pek çok kötü örnekleri de maalesef ki mevcuttur. Oysa ki iyi bir zanaatlar için balkon korkuluğu hünerini göstereceği başlıca bir fırsat alanıdır.

Balkonlarda kullanılan ferforje modeller ve motifler

Demir işlerinin mimari süslemede yer alması ile birlikte ferforje balkon korkuluklarının yapımında kullanılan teknikler ve figürler son derece ilgi çekici sanat eserleri meydana çıkarmıştır. Sade, modern, klasik, art deco veya art nouveau gibi pek çok tarz ve model seçeneği mevcuttur.

Ferforje balkon korkuluklarının görkemli süslemelerinde s-c kıvrımlı formlar veya stilize edilmiş yapraklar gibi pek çok motif kullanılır. Ancak motiflerde geometrik desenler ve süslemelerle de karşılaşılır

Balkon korkuluklarının ölçüleri nedir

Balkon korkuluğunun mekâna ve amacına uygun olarak çok özel ele alınıp ve detaylandırılması gerektiğini tartışılmaz bir gerçekliktir.

Parmaklık yüksekliği yaslanmalara karşı emniyetli olmasını sağlamalıdır. Buna göre parmaklık yüksekliği zemin yüzeyinden itibaren 90 cm ile 105 cm, dikey çubuk veya motiflerin ara mesafesi 11,5cm 13cm arasında olmalıdır.Balkon korkuluk

Fiyatları hakkında nasıl bilgi alabilirim

Ferforje balkon korkuluk fiyatının belirleyen unsurlar müşterinin özel talepleri ve hassasiyeti, kullanılan malzeme, model, tarz ve harcanan mesaidir.Ancak, siz kıymetli müşterilerimizi bir fincan kahve eşliğine atölyemizde ağırlamak gerçekçi bir fiyat çalışması yapmaya ve makul oranda buluşmaya yeterli olacaktır.

Balkon korkuluklarını nerede yaptırabilirim

Projelerinizde ihtiyaç duyabileceğiniz sayısız ferforje balkon korkuluk örneği ve farklı fiyat seçenekleriyle Savfer Metal Sanat Atölyesi ideal bir çözüm ortağıdır.

Ferforje bahçe korkuluk modellerini incelemek için linke tıklayınız

Firmamıza ait diğer web sitemizi incelemek için linke tıklayınız