Ferforje Merdiven Korkuluğu

Ferforje Merdiven Korkuluğu: Ferforje merdiven korkuluk modelleri, ferforje merdiven korkuluk fiyatları, ferforje merdiven korkulukları, villa merdiven korkulukları ve  dubleks merdiven korkuluk seçenekleri için  web sitemizi takip edebilir +90 216 3140837 nolu telefondan arayabilir yada İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ferforje Merdiven Korkuluk Modelleri: Web sitemiz, ferforje merdiven korkuluk modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz ferforje merdiven korkuluk çalışmalarını içermektedir.

ferforje merdiven korkuluğu7

Ferforje Merdiven Korkuluk Örnekleri: Projelerinizde ihtiyaç duyabileceğiniz sayısız ferforje merdiven korkuluk örneği ve farklı fiyat seçenekleriyle Savfer Metal Sanat Atölyesi ideal bir çözüm ortağıdır.

Ferforje Merdiven Korkuluk Projeleri: 40 yılı aşkın meslek yaşantımızda Yurtiçinde, Yurt dışında  birçok projede ferforje merdiven korkuluklarının tasarım, imalat ve montajını gerçekleştirdik.

Apartman, villa, otel, iş merkezi projelerinizde ferforje veya her türlü metal merdiven korkuluğu tasarım, danışmanlık ve uygulama ihtiyaçlarınız çözümü için bizimle irtibata geçmeyi unutmayınız.

Ferforje Merdiven Korkuluğu Nedir? Ferforje sanatı kendini en güzel demir ferforje merdiven korkuluklarında ifade eder. İyi bir sanatkârın elinde şekillenen ferforje korkuluk, yapı var olduğu sürece onunla birlikte yaşayacak en değerli dekorasyon ürünü, hatta çevre galerileri, korkuluk ve basamakları ile evin mücevherleridir

 Özellikle iç merdiven korkuluk modelleri ile zengin işçiliği anıtsal örnekler oluşturur.  Saray, konak, köşk gibi büyük yapılarda ise, çift kollu ferforje döner merdiven modelleri görülür. Basamaklarında mermer,  iç mekânlarda daha ziyade ahşap malzeme kullanılır.

Kristal cam, ahşap veya ferforjeden yapılan merdiven korkuluklarına “ merdiven trabzanı”da denir. Ferforje korkuluk detayları dekoratif kıvrımlarla taçlanarak hareketli bir form oluşturan demir, mimarinin diğer unsurlarıyla da uyumlu bir beraberlik sergiler.

Ferforje Merdiven korkulukları: Merdivenlerden inip çıkarken merdiven kovasına veya etrafını çevreleyen galeri boşluklarına düşmeleri önlemek için güvenlik ve dekoratif amaçlı olarak yapılan parmaklıklardır. Ferforje merdiven korkulukları genel olarak koruyucu görev yapan dikmeler ve kuşaklar ile dekoratif görüntü sağlayan merdiven başı, baba, motif ve küpeşteden meydana gelir.

Merdiven parmaklık yüksekliği merdivenlerden iniş ve çıkışların emniyetli olmasını sağlamalıdır. Buna göre parmaklık yüksekliği basamak yüzeyinden itibaren 90 cm ile 105 cm, dikey çubuk veya motiflerin ara mesafesi 11,5cm 13cm arasında olmalıdır. Ferforje Kapılar, ferforje pencereler, ferforje merdivenler…

Her birinin bütünün parçası olma özelliği vardır. Merdivenlerinin; mekâna ve amacına uygun olarak çok özel ele alınıp ve detaylandırılması gerektiğini tartışılmaz bir gerçekliktir.

Ustalık neyi, nerede, ne zaman, ne ile nasıl yapmak gerektiğine en doğru cevabı bulma işidir. İyi bir iş’te ayrıntının bütünü nasıl etkilediğini, abartılmadan ama hakkını vererek üretilmiş her elemanın, mimari bütüne ne çok şey kattığını ilk bakışta görürsünüz. Zanaatkâr için her ayrıntı önemlidir.

ferforje merdiven korkuluğu modelleri

Ustalık neyi, nerede, ne zaman, ne ile nasıl yapmak gerektiğine en doğru cevabı bulma işidir. Bir başka deyişle, doğru yerde, doğru zamanda, doğru malzeme ile en uygun çözümü bulmada, büyük bir duyarlılık ve sorumlulukla bu süreci hayata geçirme sanatıdır. İyi bir iş’te ayrıntının bütünü nasıl etkilediğini, abartılmadan ama hakkını vererek üretilmiş her elemanın, mimari bütüne ne çok şey kattığını ilk bakışta görürsünüz. Zanaatkâr için her ayrıntı önemlidir. Bütünün belli bir hedefe ulaşması için ayrıntılardan yararlanmak gerekir. Onlar yalnızca fonksiyonunu yerine getiren herhangi bir ayrıntı değil, bütünü tamamlayan bir senaryonun güçlendirici elemanlarıdır ve yapının görselliğine katkısı olacak bir imkân olarak değerlendirilmelidir. Bunlar ferforje bina kapıları, ferforje bahçe kapıları, ferforje pencereler, ferforje merdiven korkulukları bazen de günlük kullanım amaçlı masa, sandalye, yatak başı gibi eşyalar çeşitli aksesuarlar olabilir. Yapılarda merdivenleri görünce, merdivenin ve korkuluklarının çok özel olması gerektiği hemen anlaşılır. Hemen her yapının merdivenlerinin ve korkuluklarının yerine, yöresine, amacına uygun ele alınması ve detaylandırılması gerektiği gözlenir. Aslında “zanaatkâr” için o, salt bir iş değil, çoğu kez “plastik” bir elemandır. Bulunduğu yerin şartlarını ve problemlerinin iyi değerlendirilmesi ile dezavantajlar, avantaj haline dönüşür, mekana has bir çözüm elde edilir. Ferforje Merdiven korkuluğunun bir diğer özelliği de ilk basamaklardaki duyarlı ve davetkâr yaklaşımıdır. Merdivenin ilk basamakları, rahat adımlarla yürürken kot değişikliğine ustaca dikkatinizi çeker ve sizi çıkışa hazırlar. Her merdiven yapının genel karakterine uygun, genel plastiğini güçlendirici etkiye sahip olmalıdır

  • ferforje merdiven korkuluğu
  • ferforje merdiven korkulukları
  • ferforje merdiven korkuluk modelleri
  • ferforje merdiven korkuluk fiyatları
  • villa merdiven korkuluk modelleri
  • dubleks merdiven korkuluk modelleri