Ferforje Merdiven Korkuluğu

Ferforje Merdiven Korkuluğu

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Ferforje Merdiven Korkulukları,

Ferforje Merdiven Korkuluk modelleri,

Ferforje Merdiven Korkuluk fiyatları,

 

Merdivenlerden inip çıkarken merdiven kovasına veya etrafını çevreleyen galeri boşluklarına düşmeleri önlemek için güvenlik ve dekoratif amaçlı olarak yapılan parmaklıklardır. Ferforje merdiven korkulukları genel olarak koruyucu görev yapan dikmeler ve kuşaklar ile dekoratif görüntü sağlayan merdiven başı, baba, motif ve küpeşteden meydana gelir.

Ferforje sanatı kendini en güzel  merdiven korkuluklarında ifade eder. İyi bir sanatkârın elinde şekillenen ferforje korkuluk, yapı var olduğu sürece onunla birlikte yaşayacak en değerli dekorasyon ürünü, hatta çevre galerileri, korkuluk ve basamakları ile evin mücevherleridir

Merdiven korkuluklarının ölçüleri

Merdivenlerinin; mekâna ve amacına uygun olarak çok özel ele alınıp ve detaylandırılması gerektiğini tartışılmaz bir gerçekliktir.

Merdiven parmaklık yüksekliği merdivenlerden iniş ve çıkışların emniyetli olmasını sağlamalıdır. Buna göre parmaklık yüksekliği basamak yüzeyinden itibaren 90 cm ile 105 cm, dikey çubuk veya motiflerin ara mesafesi 11,5cm 13cm arasında olmalıdır.

Merdiven tırabzanı nedir?

Kristal cam, ahşap veya ferforjeden yapılan merdiven korkuluklarına “ merdiven tırabzanı da denir. Ferforje korkuluk detayları dekoratif kıvrımlarla taçlanarak hareketli bir form oluşturan demir, mimarinin diğer unsurlarıyla da uyumlu bir beraberlik sergiler.

ferforje döner ve dairesel merdiven korkuluğu

Özellikle iç merdiven korkuluk modelleri ile zengin işçiliği anıtsal örnekler oluşturur.  Villa ve özel konutlarda, otel vb gibi büyük yapılarda, çift kollu ferforje döner merdiven modelleri görülür.

ferforje merdiven korkuluğu model seçenekleri var mıdır

Demir işlerinin mimari süslemede yer alması ile birlikte ferforje merdiven korkuluğu yapımında kullanılan teknikler ve figürler son derece ilgi çekici sanat eserleri meydana çıkarmıştır. Ferforje merdiven korkuluklarının,  sade, modern, klasik, art deco veya art nouveau gibi pek çok tarz ve model seçeneği mevcuttur.

Ferforje merdiven korkuluğunun görkemli süslemelerinde s-c kıvrımlı formlar veya stilize edilmiş yapraklar gibi pek çok motif kullanılır. Ancak motiflerde geometrik desenler ve süslemelerle de karşılaşılır

Merdiven korkuluğunun tamamlayıcı unsurları nelerdir

Ferforje merdiven korkuluğunun tamamlayıcı ana unsurları ilk basamakta kullanılan başlangıç motifi ve elle tutunmaya yarayan küpeştedir. Dış mekanlarda Küpeşte kısmı demir haliyle kullanılabildiği gibi bronzdan ve özellikle iç mekanlarda ahşaptan da yapılır.

Ferforje merdiven korkuluğu fiyatlarını belirleyen undurlar nelerdir

ferforje merdiven korkuluk fiyatının belirleyen unsurlar müşterinin özel talepleri ve hassasiyeti, merdivenin düz ya da dairesel oluşu, kullanılan malzeme, model, tarz ve harcanan mesaidir. Ancak, siz kıymetli müşterilerimizi bir fincan kahve eşliğine atölyemizde ağırlamak gerçekçi bir fiyat çalışması yapmaya ve makul oranda buluşmaya yeterli olacaktır.

 Ferforje merdiven korkuluğu çalışmalarımız

40 yılı aşkın meslek yaşantımızda Yurtiçinde, Yurt dışında bir çok prestijli projede sayısız ferforje merdiven korkuluklarının tasarım, imalat ve montajını gerçekleştirdik.

Savfer metal sanat atölyesi ferforje merdiven korkuluğu projelerinizde en ideal çözüm ortağınızdır.

 

 

Ferforje bahçe korkuluk modellerimizi incelemek için linke tıklayınız. 

Firmamıza ait diğer web sitemize linke tıklayarak ulaşabilirsiniz 

ferforje merdiven korkuluğu model seçenekleri var mıdır Demir işlerinin mimari süslemede yer alması ile birlikte ferforje merdiven korkuluğu yapımında kullanılan teknikler ve figürler son derece ilgi çekici sanat eserleri meydana çıkarmıştır. Sade, modern, klasik, art deco veya art nouveau gibi pek çok tarz ve model seçeneği mevcuttur. Ferforje merdiven korkuluğunun görkemli süslemelerinde s-c kıvrımlı formlar veya stilize edilmiş yapraklar gibi pek çok motif kullanılır. Ancak motiflerde geometrik desenler ve süslemelerle de karşılaşılır