Ferforje Korkuluk Nasıl Boyanır?

Ferforje nasıl boyanır?

Ferforje nasıl boyanır: İç veya dış mekânda Ferforje korkuluk yüzeylerini boyayarak ortamın havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ancak demir yüzeylerin boyama işlemi ahşap ya da duvar boyamaktan daha farklıdır. Peki demir nasıl boyanır? İşte demir boyama yöntemleri…

Ferforje Bahçe KORKULUK Fiyatları
ferforje korkuluk nasıl boyanır

İç veya dış mekânda ferforje korkuluklarınızın yüzeylerini boyayarak ortamın havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ancak demir yüzeylerin boyama işlemi ahşap ya da duvar boyamadan daha farklıdır. Peki demir nasıl boyanır? İşte demir boyama yöntemleri…

Ferforje ürünlerin yüzeyleri pas ve korozyon nedeniyle dış etkenlerden kaynaklı hasara karşı savunmasızdır. Tüm ürünler zamanı geldiğinde temizlenmeli ve tekrar boyanmalıdır.

FERFORJE NASIL BOYANIR?

Korkulukların ve diğer ferforje ürünlerin düzenli bakımı ve yeniden boyanması pas ve yüzeysel bozulmaya karşı koruma sağlar. Boyama işleminden önce boyayacağınız yüzey paslıysa ilk olarak pasını gidermeniz gerekir. Daha sonra temizliğini sağlayarak boyama işlemine hazır hale getirmelisiniz. Demirin her yeri zımpara yapıldıktan sonra toz bezi veya fırça yardımı ile tozun giderilmesi sağlanır. Bu işlemlerin ardından paslı yüzeylere pas önleyici anti- pas uygulamak demirin ömrünü uzatır. Demire sürülen astar kuruduktan sonra istediğiniz renk mat ya da ipek mat yağlı boya ile tekrar boyanır.

METAL BOYASINI NEREDEN SATIN ALABİLİRSİNİZ?

Büyük yapı marketleri bu tip ürünleri rahatlıkla bulabileceğiniz alanlardır. Bu tür yapı marketleri daha çok çeşitliliğe sahip olduğundan istediğiniz renk metal boya ve gerekli boyama malzemelerini de rahatlıklar bulabilirsiniz. Aynı zaman da metal boyama spreyi kullanabilirsiniz. Özellikle boyamanız gereken alanlar fazlaysa püskürtme tabancası kullanmak işinizi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Evlerde Periyodik Bakım

Yaşadığınız ev zaman içinde yıpranır. Ancak bu yıpranma homojen bir şekilde olmaz. Diğer bir deyişle evin her yeri aynı zamanda ve aynı oranda eskimez. Yapının bazı üniteleri uzun süre yıllara meydan okurken, bazıları daha kısa ömürlüdür. Bu durumda belli periyotlarda, uygun mevsimlerde yapılan tamiratlar binanın ömrünü uzatacaktır.

Çatının kontrol edilmesi. Yağmur suyu oluklarının kurumuş yaprak, çamur, toz gibi yabancı maddelerden temizlenmesi.   Rutubeti ve su sızıntısını önlemek için çatıda oluşmuş açılmaları, aralıkları köpükle kapatmak.  Varsa; çatı pencerelerinin camlarının yıkanması ve verandanın tamiri. Binanın dış yüzeyinde rutubete bağlı olarak yosun, küf gibi maddelerin oluşup oluşmadığını kontrol etmek ve gerekirse temizlemek. Su sızıntısı bulunan pencereleri gözden geçirip, macunlarını yenilemek.  Alüminyum ya da PVC pencere doğramalarını yıkamak. Yosun ve küfe karşı, teras, balkon ve merdiven gibi yerleri kontrol edip, önlem almak. Çatı saçlarının, balkon altlarının ve pencere pervazlarının dış yüzeylerini örümceklerden arındırmak.  Kapı ve pencerelerin menteşe ve kilitlerini, ayrıca sürgülü garaj kapılarını yağlamak.  Panjur, merdiven korkuluğu gibi metal aksamı olan yüzeylerin pastan korunması için gerekli bakımı yapmak. Pencere, balkon demiri, korkuluk gibi ünitelerin bağlantı yerlerini gözden geçirip açılma olup olmadığını saptamak.

Ferforje Bahçe Korkuluğu

www.temirci.art