Ferforje Korkuluk Nasıl Boyanır?

Ferforje nasıl boyanır?

Ferforje nasıl boyanır: İç veya dış mekanda Ferforje korkuluk yüzeylerini boyayarak ortamın havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ancak demir yüzeylerin boyama işlemi ahşap ya da duvar boyamaktan daha farklıdır. Peki demir nasıl boyanır? İşte demir boyama yöntemleri…

Ferforje Bahçe KORKULUK Fiyatları
ferforje korkuluk nasıl boyanır

İç veya dış mekanda ferforje korkuluklarınızın yüzeylerini boyayarak ortamın havasını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ancak demir yüzeylerin boyama işlemi ahşap ya da duvar boyamadan daha farklıdır. Peki demir nasıl boyanır? İşte demir boyama yöntemleri…

Ferforje ürünlerin yüzeyleri pas ve korozyon nedeniyle dış etkenlerden kaynaklı hasara karşı savunmasızdır. Tüm ürünler zamanı geldiğinde temizlenmeli ve tekrar boyanmalıdır.

FERFORJE NASIL BOYANIR?

Korkulukların ve diğer ferforje ürünlerin düzenli bakımı ve yeniden boyanması pas ve yüzeysel bozulmaya karşı koruma sağlar. Boyama işleminden önce boyayacağınız yüzey paslıysa ilk olarak pasını gidermeniz gerekir. Daha sonra temizliğini sağlayarak boyama işlemine hazır hale getirmelisiniz. Demirin her yeri zımpara yapıldıktan sonra toz bezi veya fırça yardımı ile tozun giderilmesi sağlanır. Bu işlemlerin ardından paslı yüzeylere pas önleyici anti- pas uygulamak demirin ömrünü uzatır. Demire sürülen astar kuruduktan sonra istediğiniz renk mat ya da ipek mat yağlı boya ile tekrar boyanır.

METAL BOYASINI NEREDEN SATIN ALABİLİRSİNİZ?

Büyük yapı marketleri bu tip ürünleri rahatlıkla bulabileceğiniz alanlardır. Bu tür yapı marketleri daha çok çeşitliliğe sahip olduğundan istediğiniz renk metal boya ve gerekli boyama malzemelerini de rahatlıklar bulabilirsiniz. Aynı zaman da metal boyama spreyi kullanabilirsiniz. Özellikle boyamanız gereken alanlar fazlaysa püskürtme tabancası kullanmak işinizi kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Ferforje Bahçe Korkuluğu

www.temirci.art