Ferforje Pencere Korkuluğu

Ferforje Pencere Korkuluğu: Ferforje pencere korkuluk modelleri, ferforje pencere korkuluk fiyatları, ferforje pencere korkulukları örnekleri için,  web sitemizi takip edebilir +90 216 3140837 nolu telefondan arayabilir yada İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

ferforje pencere korkuluk modelleri

Ferforje Pencere Korkuluk Modelleri: Web sitemiz, ferforje pencere korkuluğu modelleri firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu bazı örnekleri ve yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz çalışmaları içermektedir.
Ferforje Pencere Korkuluk Örnekleri: Projelerinizde ihtiyaç duyabileceğiniz sayısız ferforje pencere korkuluk örneği ve farklı fiyat seçenekleriyle Savfer Metal Sanat Atölyesi ideal bir çözüm ortağıdır.
Ferforje Pencere Korkuluk Projeleri: 40 yılı aşkın meslek yaşantımızda Yurtiçinde, Yurt dışında birçok projede ferforje pencere korkuluklarının tasarım, imalat ve montajını gerçekleştirdik. Apartman, villa, otel, iş merkezi projelerinizde ferforje veya her türlü metal pencere korkuluğu tasarım, danışmanlık ve uygulama ihtiyaçlarınız çözümü için bizimle  irtibata geçmeyi unutmayınız.
Ferforje Pencere Korkuluğu Nedir? Yapıları aydınlatmak, havalandırmak amacıyla yapılan, çerçeve, cam, panjur, perde gibi eklentilerle daha kullanışlı bir hale  getirilen “açıklık” olarak tanımlanan pencerelerden, genelde yol seviyesinde veya ulaşılabilir yükseklikte olanlar, tedbir ve güvenlik amaçlı olarak ahşap veya demir kafeslerle kapatılmaktadır. Bu kapatma işlemini isimlendirme konusunda bazı kavram karışıklıkları söz konusudur. Bu isimlendirmeler arasında; kafes, korkuluk, parmaklık, şebeke ve ferforje isimleri öne çıkmaktadır. Ferforje pencere korkulukları, yaygın olarak  dövme ve dökme teknikleriyle biçimlendirilmiştir. Dövülerek biçimlendirilen demir parçaları,  yatay ve dikey çubukları  birbirine bağlamak için genellikle perçin, kaynak ve halkalarla birleştirilmiş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ferforje Pencere korkulukları: Pencerelerin önünde, düşmelere karşı korunmak, güvenlik ve estetik amaçlı kullanılan parmaklıklardan biri de ferforje pencere korkuluklarıdır. Konutların pencerelerinde güvenlik ve süsleme amacıyla kullanılan şebekelerin genel olarak Ferforje de denilen dövme demirden imal edildikleri görülmektedir. Geçmiş dönemlere ait ahşap kafes ve metal şebeke örneklerinin bir kısmı zamana, doğal koşullara karşı koyamayarak parçası olduğu yapıyla birlikte yok olmuştur. Konutlarda çoğunlukla güvenlik ve korunma amacına hizmet eden farklı form ve modele sahip metal şebekelerin ve ferforje korkulukların kullanıldığı saptanmıştır. Günümüzde Ferforje pencere korkuluğu olarak da tanımlanan Kafes ve şebekeler, pencere açıklığını çevreleyen ahşap, taş veya mermer sövelere yerleştirilmişlerdir. Kapı, kapı tokmağı, korkuluk gibi unsurlarda ferforje ve metal malzeme kullanımının yaygın olduğu konutlarda pencerelerinde de demir şebekeler kullanılmıştır. Güvenlik amacıyla zemin kat pencerelerinde kullanılan bu şebekeler dövme tekniği ile imal edilmiştir.

  • ferforje pencere korkuluğu
  • ferforje pencere korkulukları
  • ferforje pencere korkuluk modelleri
  • ferforje pencere korkuluk fiyatları