Ferforje Sundurma

Ferforje Sundurma

Ferforje Sundurma Modelleri ve Fiyatları, Demir Gazebo, Kapı Üstü Sundurma ayağı, Profil Sundurma, Ferforje Kış Bahçesi, Demir Çardak, Ferforje Kamelya, Pergola, Markiz, Kanopi

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Ferforje Sundurmalar

Ferforje Sundurma, bina cephelerinde kapı girişini yağmur ve güneş koruyan küçük çatılardır. Sundurmaların daha büyük boyutlarda, bütün ön cepheyi kaplayan türlerine veranda denir. Sıcak demirin çekiçle dövülmesiyle çeşitli bitkisel motiflerden oluşan bezemeler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte formlarında ve tarzında değişiklikler göstermiştir. Demir sundurma modelleri, bir yandan klasik, bir yandan da yeni tarz ve biçimlendirmelerle koruma veya dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Dekoratif demir işlerinin, parmaklığın dışında, kapı üstü sundurma, saçak, markiz, pergola, Kamelya, veranda, kış bahçesi gibi çeşitli uygulama şekilleri de mevcuttur.

Üretimi kolaylaştıran teknik gelişmeler demir süslemeciliğinin de önünü açmıştır. Kapı üzerindeki saçak, ferforje sundurmalar, kameriye ve gazebolar gösterişli ve güçlü bir karakter taşıyan bezemeleriyle, daha basit ve sade olanlara kadar geniş bir çeşitlilik gösterir.

Ferforje kanopi

Sıcak demirin çekiçle dövülmesiyle çeşitli bitkisel motiflerden oluşan bezemeler, teknolojinin gelişmesiyle birlikte formlarında ve tarzında değişiklikler göstermiştir. Ferforje kanopiler bir yandan geleneksel klasik motifler, bir yandan da yeni motifler ve biçimlendirmeler kullanılmaya devam edilmiştir.

Ferforje Sundurmanın Modelleri

Web sitemiz, firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu çalışmaları ve örnek teşkil etmesi bakımından yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip bazı eşsiz ferforje sundurmaların görsellerini içermektedir.

Ferforje Sundurmanın Fiyatları

Ferforje sundurmaların fiyatları hakkında bilgi almak için, www.savfer.com adlı web sitemizi takip edebilir +90 216 3140837 nolu telefondan arayabilir ya da İstanbul Ümraniye de bulunan atölyemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ferforje Pergola

Projelerinizde ihtiyaç duyabileceğiniz sayısız ferforje pergola örneği ve farklı fiyat seçenekleriyle Savfer Metal Sanat Atölyesi ideal bir çözüm ortağıdır.

Ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır

Birçok farklı yapı ve bina söz konusu olduğu vakit ferforje kelimesi ile çok sık karşı karşıya kalınır. Özellikle estetik açıdan ve sağlamlık noktasında binalarda yaygın kullanılan bir yapı ürünü olarak da ele alınmaktadır. Peki, ferforje nedir ve nerelerde kullanılır? Ferforje neyle boyanır?

Farklı şekiller ve tasarımlar üzerinden binaya bağlı olarak günümüzde ferforje tanımı yaygın olarak kullanılmaktadır. Tabii bunun ne anlama geldiği ve nasıl yapıldığı ile beraber ne ile boyandığı merak edilen konular arasında gelir. Yapının tasarımına ve özelliklerine bağlı olarak farklı biçimlerde ferforje ele alınmaktadır.

Ferforje Nedir?

Ferforje kısaca dövme demir anlamına gelir. Özellikle yüksek ısıyla yumuşayan demir, çekiçle dövülerek ve çeşitli işlemlerle şekil verilir. Sadece estetik değil aynı zamanda dayanıklı ve güvenli bir yapı ortaya çıkar. Özellikle balkon alanları için çok fazla değerlendirilen bir yapı elemanı olduğunu dile getirmek mümkün.

Ferforje Nerelerde Kullanılır

Hem dayanıklı hem de estetik bir yapıya sahip olması nedeniyle ferforje günümüzde birçok değişik alanda kullanılmaktadır. Özellikle geniş bir kullanım alanı ile beraber pek çok farklı yapıların ve binaların vazgeçilmez unsurları içerisinde gelir. Bu doğrultuda ferforje kelimesinin kullanıldığı alanlar şunlardır;

– Balkon kapısı

– Balkon korkuluğu

– Bahçe kapısı

– Bahçe korkuluğu

– Merdiven korkuluğu

– Pencere korkuluğu

– Ferforje kapı

Bu şekilde yukarıda yazıldığı gibi birçok farklı alanda günümüzde yaygın biçimde kullanıldığını söylemek mümkün. Özel tasarım altında ve belirli işlemler eşliğinde üretimi gerçekleştirilir. Belirli bir ısıya maruz bırakılan demir, farklı ve estetik bir yapı haline getirilir. Bu yapı aynı zamanda özel olarak hazırlanmış farklı şekiller üzerinden estetik bir görüntü sunar. Böylece alanın yapısına ve ölçümüne uygun şekilde ele alınmak suretiyle hazırlanır.

Ferforje Neyle Boyanır?

Ferforje konusunda en merak edilen durumlar içerisinde ne ile boyandığı geliyor. Bu bağlamda farklı ürünlerin olduğunu söylemek mümkündür. Özellikle sentetik, selülozik ve akrilik boyalarla boyanabilir Ancak bu konuda elektrostatik boyama yöntemi ön plana çıkmaktadır. Bu sebepten dolayı ferforje ürünler için Başta elektrostatik fırın boya başta olmak üzere aynı zamanda sentetik ve selülozik boyalar kullanmak önerilir. Bu sayede tasarım açısından hazırlanmış özel ferforje ürünler, çok daha uzun süre görsel etkisini kaybetmeden kullanılır.

Ferforje İçin Alternatif Var mı?

Ferforjeye alternatif olarak dökme demir, ahşap ve farklı metalleri sıralamak etmek mümkün. Tabii güvenlik açısından önemli olduğundan dolayı, özellikle ferforje büyük bir öneme sahiptir. Bu sebepten dolayı günümüzde ferforje birçok farklı alanda ilk sırada gelir.

Ferforje Güvenli mi?

Kullanıldığı alan itibariyle ferforje bu konuda en güvenli yapıdır. Birçok farklı alanlar, merdiven, bahçe, pencere, balkon ya da kapılar çok daha güvenli hale gelir.

Ferforje Mobilyalarımızı incelemek için linke tıklayınız

Firmamıza ait diğer web sitemize linke tıklayarak ulaşabilirsiniz