Metal işleri

Korten Çelik, Metal İşleri

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Mimari Demir ve Metal İşleri

Sanayi devrimiyle birlikte, teknolojik ilerleme, üretimdeki artış ve maliyetlerdeki düşüş demir ve çeliğin yapılarda yaygın kullanımını mümkün hale getirmiş, büyük köprüler, istasyonlar ve gökdelenler çelik kullanılarak yapılmaya başlanmıştır. Bu yapıların pek çoğu bugün hala ayaktadır. Şeffaflık, hafiflik, ve seçkinlik bu yapıların ortak özelliğidir. Günümüzde bu özellikleri güçlülük ve sağlamlıkla bir araya getiren başka bir yapı malzemesi de bulunmamaktadır.

 

Mimaride ve Sanatsal Çalışmalarda Korten Çelik

Çeliğin bir türü olan COR-TEN diğer adıyla “Eskitme Çelik” birkaç yıl boyunca hava şartlarına maruz kalsa da doğal olarak paslanır, pas patine gibi özel bir tabaka oluşturur. Malzemeyi daha fazla korozyona karşı koruyan bu pas kaplama sayesinde doğal olarak dayanıklıdır. Hava şartlarından oluşan oksitlenme ve paslanma etkilerine karşı direnir. Yıpranmış görünümü özel inşaatlarda, çelik imalatlar ile çalışan sanatçı ve tasarımcı mimarlar için kullanımı tercih edilir bir malzeme olmuştur.

CNC Lazer Kesim Dekoratif Ürünler

Lazer kesim; Demir, çelik, paslanmaz ve metal malzemeleri kesmek için tercih edilen endüstriyel ve yapısal üretim için kullanılan bir teknolojidir. Mühendislikte, mimaride ve sanayide rahatça kullanılabilmesi lazer kesime olan ilgiyi oldukça arttırmıştır. 

 Metal ve Ferforje Mobilyalar

http://www.temirci.art