Metal İşleri

Metal İşleri

Metal İşleri için kullanılan çeliğin bir türü olan COR-TEN diğer adıyla “Eskitme Çelik” birkaç yıl boyunca hava şartlarına maruz kalsa da doğal olarak paslanır, pas patine gibi özel bir tabaka oluşturur.

Mimari Demir ve Metal İşleri


Sanayi devrimiyle birlikte, teknolojik ilerleme, üretimdeki artış ve maliyetlerdeki düşüş demir ve çeliğin yapılarda yaygın kullanımını mümkün hale getirmiş, büyük köprüler, istasyonlar ve gökdelenler çelik kullanılarak yapılmaya başlanmıştır. Bu yapıların pek çoğu bugün hala ayaktadır. Şeffaflık, hafiflik ve seçkinlik bu yapıların ortak özelliğidir. Günümüzde bu özellikleri güçlülük ve sağlamlıkla bir araya getiren başka bir yapı malzemesi de bulunmamaktadır.

Mimaride ve Sanatsal Çalışmalarda Korten Çelik


Metal İşleri için kullanılan çeliğin bir türü olan COR-TEN diğer adıyla “Eskitme Çelik” birkaç yıl boyunca hava şartlarına maruz kalsa da doğal olarak paslanır, pas patine gibi özel bir tabaka oluşturur. Malzemeyi daha fazla korozyona karşı koruyan bu pas kaplama sayesinde doğal olarak dayanıklıdır. Hava şartlarından oluşan oksitlenme ve paslanma etkilerine karşı direnir. Yıpranmış görünümü özel inşaatlarda, çelik imalatlar ile çalışan sanatçı ve tasarımcı mimarlar için kullanımı tercih edilir bir malzeme olmuştur.

CNC Lazer Kesim Dekoratif Ürünler


Lazer kesim; Demir, çelik, paslanmaz ve metal malzemeleri kesmek için tercih edilen endüstriyel ve yapısal üretim için kullanılan bir teknolojidir. Mühendislikte, mimaride ve sanayide rahatça kullanılabilmesi lazer kesime olan ilgiyi oldukça arttırmıştır. Firmamızda kişiye özel tasarım veyahut otel, gökdelen, rezidans, villa gibi işlerde gerekli yerlerde lazer kesim kullanmaktadır.

Firmamızın diğer sitelerinden biri olan butikferforje’ye buradan gidebilirsiniz.

Yapmış olduğumuz Metal Heykellere buradan gidebilirsiniz.