Ferforje Bahçe Kapısı

Ferforje Bahçe Kapısı

Ferforje Bahçe Kapısı Görselleri; Web sitemiz, firmamızın el işçiliğini en üst seviyede kullanarak ortaya koyduğu başlıca çalışmalarımızın küçük bir kısmını ve örnek oluşturması bakımından yurt dışında yapılmış anıtsal değere sahip eşsiz sürgülü, kanatlı ferforje bahçe kapısı görsellerini içermektedir.

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

Ferforje Bahçe Kapı

Ferforje Bahçe kapıları, anıtsal nitelikleriyle görkeminin ve ihtişamın başlıca simgesidir. Şüphesiz pek çoğumuzun en çok dikkatini çeken yerlerden biri de güçlü, güvenli ve heybetli bir görünüme sahip demir kapılardır.

Ancak demirden yapılmış bahçe kapılarının herhangi bir tarz ve karaktere sahip olmayan pek çok kötü örnekleri de maalesef ki mevcuttur. Fakat oysa ki iyi bir zanaatlar için kapı hünerini göstereceği başlıca bir fırsat alanıdır.

Ferforje Bahçe Kapısı Modelleri

Demir işlerinin mimari süslemede yer alması ile birlikte, ferforje bahçe kapılarının modellerinde kullanılan teknikler ve figürler son derece ilgi çekici sanat eserleri meydana çıkarmıştır. Sade, modern, klasik, art deco veya art nouveau gibi pek çok tarz ve model seçeneği mevcuttur. Bahçe kapısının iki yanında, kapının tarzına uygun ferforje motifleriyle, üzerinde fenerler bulunan sütunlar ve sütunları birbirine bağlayan yine dekoratif bir saçaklık ve kapı tacı ve ya sahibini simgeleyen logo da bulunabilir.

Ferforje Bahçe Kapısı Fiyatları

Ferforje fiyatını belirleyen başlıca unsurlar müşterinin özel talepleri , kullanılan malzeme ve sonuç olarak harcanan emek ve mesaidir. Bu sebeple siz kıymetli müşterilerimizi atölyemizde ağırlamak, gerçekçi bir fiyat çalışması yapmak ve makul oranda buluşmak için yeterli olacaktır.

Sosyo-ekonomik olarak üst bir sınıfa hitap eden ferforje, estetik olarak özgün formları ve modelleri ile dikkat çeker. Ancak sade tasarımlar, işçilik açısından kolay üretilebilir form ve modeller, uygun fiyat seçenekleri oluşturmaya imkan sağlar.

Sürgülü Bahçe Kapıları

Ferforje bahçe kapısı, dekoratif demirden üretilmiş, sürgülü, veya kanatlı türleri olan güvenli, sağlam ve estetik mimari ögelerdir.

Villa, malikâne gibi konutlarda dövme demirden, el işçiliği ile yapılan yana kayar, sürgülü, raylı ve kanatlı ferforje bahçe kapılarının yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir.

No items were found matching your selection.

*Ferforje bahçe kapısı fiyatları,

*Yana kayar demir kapı fiyatı,

*İhtişamlı ve prestijli sürgülü bahçe kapıları,

*En güzel Demir Bahçe kapısı modeli,

*En sağlam bahçe giriş kapıları,

*Görkemli demir kapılar,

*Profil bahçe kapısı çeşitleri,

*Garaj kapıları,

*Yaya giriş kapıları,

*Özel tasarım villa kapıları,

*Dövme demir sağlam ve estetik raylı kapı seçenekleri,

*Sürgülü bahçe kapı sistemleri

Ferforje Bahçe Kapısı model ve malzeme seçimi

Ferforje Bahçe Kapısı

Her eşya da olduğu gibi kapılarda da kullanılan malzeme ve işçilik kalitesine göre kapı fiyatları değişkenlik gösterir. Malzeme seçimi, boyutları ve modeli, kapının estetik görüntüsünü de etkileyen unsurlar arasındadır. Bahçe Kapısı için en çok tercih edilen malzeme dövme demir ferforjedir. Kapı türü ve tasarımına göre sadece demir kullanılabileceği gibi cam, ahşap ve farklı metaller ile kombin yapılarak da tasarım daha estetik hale getirilebilir.

Versay Sarayının Dünyaca Ünlü Altın Rengi Demir Bahçe Kapısı

Ferforje Bahçe Kapısı

Sun King, Louis XIV’in sarayı Versailles’e yaklaşın ve ihtişamın huzurunda olmaya hazırlanın. Geniş binanın tüm topluluğu, girişi, devlet odaları ve bahçeleri, hükümdarın ihtişamını pekiştirmek için dikkatlice planlandı.

Bu çalışma  1660′ ile 1680′ yılları arasında inşa edilen bu büyük girişimdi. Kralın sanat ekibinin yönetiminde binlerce zanaatkarı içeriyordu. Mimar Louis Le Vau, ressam, Charles Le Brun ve peyzaj tasarımcısı Andre Le Notre. Versailles’a gelen ziyaretçiler için ilk görüş çok önemliydi. Place d’Armes’e açılan ana kapıda sona eren üç geniş caddede sarayın girişiydi.

 Bu ön avlunun ötesinde, Kralın Altın Kapısı ve Onur Mahkemesi bulunur. Bu yaldızlı kapılar dizisi tüm konukları giriş için hazırladı.  Yüksek ve güçlü elçiler ya da daha az yüce statüde olanlar için bir kralın huzuruna girmek için gerçekten heyecan vericiydi. Demir işçiliğinin tüm hünerleri, eşsiz güzellik, asalet ve ihtişamlı bir giriş yaratmaya adanmıştır.

 

Altın Kapı, kralın o kadar güçlü bir sembolü haline geldi ki, Fransız Devrimi sırasında yıkıldı. Ve sadece 2008/2009’da restore edildi. Bu yaldızlı ferforje kapı, 2016 sonbaharında yayınlanacak olan tarihi kurgu romanıma ilham verdi.

Ferforje Kapı çeşitleri:

Günlük gerçekliğimizin pek çok yönü genellikle gözden kaçırılır. Yine de hepsinin anlatacak hikayeleri vardır. Mimari, özellikle tarihi yansıtmakta oldukça önemlidir. İnsanlar, tasarladıkları binalar ve mekanlar aracılığıyla dünyada olup bitenleri farkında olmadan da olsa  aktarabilirler. Bu nedenle mimarinin her dönemi, tarihin hareketlerine ve duygularına karşılık gelir. Ferforje kapıların şaşırtıcı tarihine bakarsanız, bu malzemenin tarih boyunca nasıl kullanıldığını ve farklı stillerin birkaç farklı tasarım döneminden nasıl geçtiğini görebilirsiniz.

Ferforje Kapıların Uzun Ömrü

Birçokları için kapılar, güvenliğe ve mülkiyeti tanımlamaya yardımcı olan yapılardan daha fazlasıdır. Kapılar ayrıca hem gerçek hayatta hem de insanın hayal gücünde portal işlevi görür. Bu nedenle çağdaş filmlerden klasik edebiyat eserlerine kadar kapılar genellikle sizi bir yerden diğerine götüren bir portalın veya bir sınırın temsilidir. Kapılar, tüm dünyayı kapsayan bir mimari yapıdır. Kapılar, Pekin’in Yasak Şehri’nin yanı sıra Berlin’in Brandenburg Kapısı’nı ve Saint Louis’deki göz alıcı ferforje kapısı Arch’ı korur. Birçok büyük edebiyat eserinde kapılar, iki dünya, iyi ve kötü, yaşayan ve ölü vb. arasındaki sınırın bir temsilidir.

Harvard’a İlham veren İhtişamlı ferforje kapılar

Çoğu insan prestijli Harvard Üniversitesi’ne ve uzun tarihi boyunca inşa ettiği itibara aşinadır. Aslında, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski yüksek öğrenim kurumudur ve Cambridge, Massachusetts’te bulunur. Püriten bakanlar için tamamı erkeklerden oluşan bir eğitim alanı olarak başladı ve giderek büyüyen bir bireysel düşünme ve titiz çalışma kurumu haline geldi. Öğrencilere ülkenin seçkin düşünürlerinin mirasına katılma fırsatı sunan bir yüksek öğrenim kurumu olarak bilinir. Binaları ziyaret edenler için, tüm kampüs tarihi bir his uyandırdığı için Harvard’ın bir mimari geçmişi olduğunu fark edeceklerdir. Öte yandan, pek çok insan Harvard’ı çevreleyen dövme demiri ve bunun nasıl benzersiz bir tarihe sahip olduğunu bilmeyecek.

Harvard’ın Unutulmaz Mimarisinde Ferforje Kapıların önemi

Harvard’ı çevreleyen 25 adet ferforje kapı vardır ve her yıl bahçede yürüyen yüzlerce öğrenci, öğretim üyesi ve öğretmen için ferforje kapılar, kolejin diğer birçok klasik mimari özelliği arasında onlara ilham veren atmosferin bir parçasıdır. . Bu ferforje kapıların güzelliğine son zamanlarda yapılan tarihi bir dalışa bir göz atalım.

Blair Kamin, Harvard’ın ferforje kapıları hakkında yazdığı kapıların insan akışını nasıl huni haline getirdiğini ve bunu büyük bir sanat seviyesiyle nasıl yaptığını anlatıyor. Harvard’daki girişin üzerinde “Bilgelikte Büyümek İçin Girin” yazan bir yazıt var. Bu anlamda, bu kapılar cehaletten bilgeliğe ve bilgiye giden sembolik kapılardır ve bu mimari özellikler hayranlık ve ilham verir.

Kapıların çoğu, kapılara sembolik ve dekoratif özellikler yerleştiren tanınmış bir mimarlık firması olan McKim, Mead & White tarafından tasarlandı. Yaklaşırsanız, kapılar Harvard’ın bakanları yetiştirme taahhüdünü temsil eden bir haç, dövme demir çiçekler ve kampüsün pastoral güzelliğini düşündüren yapraklara sahiptir. McKim, Mead & White önemliydi çünkü New England’da birçok ikonik bina tasarladılar ve ferforjelerine sık sık benzersiz özellikler ve tasarım öğeleri yerleştirdiler. Harvard çalışmalarının çoğu da dahil olmak üzere çalışmalarının çoğu için Viktorya Gotik ve sömürge Gürcü dönemi stillerini kullandılar.

Zanaatkarlık Detaylarda Gizlidir

Harvard Yard kapılarını biraz daha yakından gözlemleyenler için, ayrıntılar sadece ferforjenin gerçek karmaşıklığını gösterdi. Avluda, Üniversitenin uzun süredir rektörü olan Charles William Elliot’a adanmış bir kapı var. Kapıların Elliot ve Hacı atalarına küçük bir ithafı var. Ferforje ile ilgili en güzel şeylerden biri, mümkün olan işçilik ve detay seviyesidir. Kaçınılmaz olarak, bu, mimarinin yüzyıllardır var olan bir bölümüne inanılmaz bir kişilik katıyor.

Evinize veya Binanıza Güzelliğin Yeni Bir Boyutunu Ekleyin

Harvard Meydanı’ndaki kapıların çevreyi entelektüel merak, tutku ve gelenekle dolu bir kampüse dönüştürmesi gibi, siz de evinizi veya binanızı güzel bir ferforje kapıyla zenginleştirebilirsiniz. Çalışmanın zamansız bir niteliği var, belki de tarihimizde ve imajımızda böyle bir yeri olduğu için.

Ferforje bina kapısı modellerimize linke tıklayarak ulaşabilirsiniz

Firmamıza ait diğer web sitesini incelemek için linke tıklayınız